WATER JEL - gel na popáleniny 80ml

Dodací lhůta: Skladem, odesíláme do 1 – 2 dnů.
148,00 Kč s DPH

POPIS:

 

Water jel chladivý gel je prostředek první i následné pomoci určený pro ošetření menších opaření a popálenin. Vhodný i na sluneční popáleniny. Využívá konvekce tepla známé z Water-Jel obkladů a okamžitě chladí ránu. Je využitelný všude tam, kde existuje reálné riziko popálení, např. přímým ohněm, horkou tekutinou, párou, hořícím kovem, atd. Balení v praktické znovu-uzavíratelné  lahvičce je zejména určeno do lékárniček první pomoci na pracovištích, v domácnosti, do auto-lékárniček a na cesty. Výrazným způsobem zkracuje čas při poskytnutí pomoci a tím zabraňuje rozšíření a prohloubení popáleninového zranění. Jeho použití není limitováno věkem pacienta. Lze ho použít na jakékoliv místo na lidském těle, na popáleniny l., ll. a lll. stupně.

Indikací je snížení bolesti blokováním nervových zakončení chladem a zabránění postupu popáleniny do hlubších struktur pokožky eliminováním nadměrného tepla. Díky vysokému obsahu vody (90 %) má i podstatné hydratační účinky. Při aplikacích nebyly zaznamenány žádné alergické reakce, je velmi dobře snášen, má analgetické a antiseptické účinky. Výrazně zmírňuje bolest, chladí popálené místo, chrání před další kontaminací.

Složení: octoxynol 9N.P., glycerin, kelgem, keitrol, germabém2, oleum. melaleuca alternifolia, deionizovaná voda

 

 

 

POUŽITÍ:

 

Otevřít lahvičku a gel opatrně nanést na popálené místo, ideálně co nejdříve po zranění. Potírat postižené místo gelem lze opakovaně dle subjektivních pocitů pacienta. Lze krýt sterilní gázou. V případě nutnosti vyhledat lékařskou pomoc.

 

BALENÍ: 80ml

VÝROBCE: Water-Jel Technologies Llc., USA

 

Produkt je distribován v rámci přechodného období staneveného člínkem 120 nařízení EU 2017/745 spolu s prohlášením o shodě dle MDD93/42/EEC nejpozději do 26.5.2024 - poklud nebude mít výrobce v přechodném období sříve udělenou certifikace dle nového nařízení EU 2017/745 - Medical Device Regulation (MDR).