WATER JEL - polštářek na popáleniny 5x15cm

Dodací lhůta: Skladem, odesíláme do 1 – 2 dnů.
239,00 Kč s DPH

POPIS:

 

Water jel chladivý sterilní obklad je prostředek první i následné pomoci při termických popáleninách, včetně slunečních popálenin. Je využitelný všude tam, kde existuje reálné riziko popálení, např. přímým ohněm, horkou tekutinou, párou, hořícím kovem, zásahem elektrického proudu, případně výbuchem apod. Je zejména určen pro zásahové jednotky požární ochrany, vozy rychlé záchranné služby první pomoci, do lékárniček první pomoci na pracovištích, ale i v domácnosti. Výrazným způsobem zkracuje čas při poskytnutí pomoci a tím zabraňuje rozšíření a prohloubení popáleninového zranění. Jeho použití není limitováno věkem pacienta. Lze použít na jakékoliv místo na lidském těle, na popáleniny l., ll. a lll. stupně.

Jedná se o sterilní bavlněnou gázu napuštěnou vodním gelem. Indikací je snížení bolesti blokováním nervových zakončení chladem a zabránění postupu popáleniny do hlubších struktur pokožky eliminováním nadměrného tepla. Díky vysokému obsahu vody (90 %) má i podstatné hydratační účinky. Při aplikacích nebyly zaznamenány žádné alergické reakce, je velmi dobře snášen, má analgetické a antiseptické účinky. Výrazně zmírňuje bolest, chladí popálené místo, chrání před další kontaminací. Jelikož gelová struktura funguje na bázi vody a je zcela rozpustná, nedochází k přilepení obvazů k ráně a gel může být jednoduše odstraněn oplachem vodou.

 

 

POUŽITÍ:

Roztrhnout balení, vyjmout obvaz a přiložit na popálené místo, ideálně co nejdříve po zranění. Modelace je velice snadná. Zpravidla se přikládá na 24 hodin, ale i na delší dobu dle subjektivních pocitů pacienta. U neklidných pacientů se doporučuje krýt sterilním mulem a fixovat obvazem, aniž by se tím jakkoliv snížil léčebný účinek. Po aplikaci vyhledat lékařskou pomoc.

 

BALENÍ: 1 kus

VÝROBCE: Water-Jel Technologies Llc., USA

 

Produkt je distribován v rámci přechodného období staneveného člínkem 120 nařízení EU 2017/745 spolu s prohlášením o shodě dle MDD93/42/EEC nejpozději do 26.5.2024 - poklud nebude mít výrobce v přechodném období sříve udělenou certifikace dle nového nařízení EU 2017/745 - Medical Device Regulation (MDR).